domgas drukuj strona główna
603 033 155
o firmie pompy ciepła kolektory słoneczne kotłownie rekuperatory kontakt wyślij formularz

Olejowe

Kotły olejowe zapewniają komfort cieplny i przygotowanie ciepłej wody na poziomie identycznym jak kotły na gaz ziemny. Jeżeli zdecydujemy się na kotłownie olejowe to musimy wiedzieć, że powinny one spełniać odpowiednie wymogi budowlane oraz instalacyjne. Pomieszczenie w którym usytuujemy kocioł powinno mieć kubaturę nie mniejszą niż 8m³ oraz wysokość minimum 2,2m. Zbiornik, w którym magazynowane jest paliwo, w zależności od swojej wielkości może być umieszczony w pomieszczeniu z kotłem lub na zewnątrz budynku.

Nowoczesne kotły olejowe dzięki dzisiejszej technologii są w dużym stopniu zautomatyzowane, coraz to mniej awaryjne, lecz nadal wymagają nadzoru.

W praktyce przewyższają kotły stojące zarówno jedno- i dwufunkcyjne, ale do wyboru mamy także kotły wiszące, jednofunkcyjne, z wbudowanym zasobnikiem ciepłej wody oraz kondensacyjne. Do najbardziej lubianych i najchętniej kupowanych zaliczają się kotły kondensacyjne. Z pośród kotłów olejowych to one mają najwyższą sprawność i są najbardziej oszczędne.

Kotły olejne mogą również współpracować z instalacją solarną dzięki czemu koszty związane z podgrzaniem ciepłej wody użytkowej zmniejszają się o 50%.

Do zalet kotłów olejowych można zaliczyć: możliwość wyboru dostawcy paliwa, komfort eksploatacyjny (komfort cieplny i przygotowanie c.w.u.) na poziomie kotłów gazowych oraz – chyba najważniejsze – gwarancję bezpieczeństwa w użytkowaniu oleju opałowego czego nie możemy zapewnić w przypadku użycia gazu.

Olejowy kocioł grzewczy z pojemnościowym podgrzewaczem c.w.u. typu Vitorond 111 firmy Viessmann
Olejowy kocioł kondensacyjny typu Vitoradial 300-T firmy Viessmann