domgas drukuj strona główna
603 033 155
o firmie pompy ciepła kolektory słoneczne kotłownie rekuperatory kontakt wyślij formularz

Zasada działania

Pompy ciepła to innowacyjne systemy grzewcze - rozwiązania na miarę XXI wieku. Są to urządzenia, które pobierają ciepło wprost z otoczenia: z ziemi, wody lub powietrza. Naturalne ciepło pobrane z otoczenia pompy ciepła przetwarzają na energię do ogrzewania domu i ciepłej wody użytkowej, zapewniając wysoki komfort użytkowania przy najniższych kosztach eksploatacyjnych. Posiadają także stabilny współczynnik sprawności przez cały okres działania, co wyróżnia je na tle pozostałych urządzeń grzewczych takich, jak kotły gazowe czy olejowe. Pompa ciepła jest bez wątpienia najbardziej uzasadnioną ekonomicznie instalacją grzewczą. W Polsce zainteresowanie pompami ciepła rośnie z roku na rok, pomimo stosunkowo wysokiego kosztu inwestycyjnego. Jest to jednak koszt, który przy prawidłowym działaniu pompy zwróci się w ciągu kilku lat. Zalety? Dzięki zastosowaniu pompy ciepła stajemy się niezależni od paliw kopalnych, których cena w ostatnim czasie rośnie w zatrważającym tempie. W związku z tym, taki system ogrzewania jest najbardziej oszczędny ze wszystkich dostępnych obecnie na rynku. Z drugiej strony pompy ciepła to jedno z najbardziej ekologicznych rozwiązań, nie tylko ze względu na czerpanie ciepła bezpośrednio z otoczenia, ale także dlatego, że są to urządzenia przyjazne użytkownikowi,  bardzo ciche i bardzo łatwe w obsłudze.

Najprostszym i bardzo skutecznym rozwiązaniem jest wykorzystanie jako dolnego źródła dla pompy ciepła powietrza zewnętrznego - nawet o temperaturze dochodzącej do minus 20°C. Firma STIEBEL ELTRON posiada w swoim programie sprzedaży pompy ciepła serii WPL, które można zainstalować na zewnątrz budynku nie prowadząc żadnych prac związanych z wykonaniem instalacji dolnego źródła.

Kompaktowy ogrzewacz wody WWK 300 posiada wbudowany agregat sprężarkowy powietrze/woda. Urządzenie pobiera ciepło z otoczenia lub z powietrza wentylacyjnego o temperaturze w zakresie +6°C do +35°C. Zintegrowany z pompą zbiornik o pojemności 300 litrów pozwala na uzyskanie wody o temperaturze 52°C dzięki pompie ciepła a maksymalnie nawet +65°C.

Schemat działania pompy ciepła firmy Alpha InnoTec (kliknij)