domgas drukuj strona główna
603 033 155
o firmie pompy ciepła kolektory słoneczne kotłownie rekuperatory kontakt wyślij formularz

Powietrze-Woda

Pompy ciepła typu powietrze-woda są najprostszymi urządzeniami pod względem montażu. Możemy je podzielić na trzy rodzaje:

montowane na zewnątrz budynku

montowane wewnątrz budynku

typu split

Zasada działania takiej pompy (w obydwu przypadkach) polega na zassaniu powietrza za pomocą czerpni (w tym celu najczęściej montowane są na zewnątrz budynku) i dostarczeniu energii cieplnej do instalacji. Ilość uzyskanej energii w głównej mierze zależy od temperatury zewnętrznej powietrza, lecz dzisiejsza technologia pozwala nam jednak na uzyskaniu energii nawet przy temperaturze -20ºC. Dzięki wysokiemu współczynnikowi efektywności roczne koszty eksploatacji zredukowane są do minimum. Sterowanie jest na najwyższym poziomie co bardzo ułatwia nam obsługę urządzenia a temperatura wody osiąga wartość rzędu 65°C. Pompy ciepła typu powietrze-woda charakteryzują się bezszelestną pracą co jest dużą zaletą kiedy znajdują sie na zewnątrz budynku. Do ich instalacji nie potrzeba żadnych pozwoleń, a koszty montażu są niewielkie.

Pompy zlokalizowane na zewnątrz budynku są w prostokątnej obudowie i pokryte warstwą chroniącą przed korozją. Dzięki kompaktowej konstrukcji potrzebna do ustawienia powierzchnia jest bardzo mała. Dodatkowo w urządzenia wbudowana jest grzałka elektryczna zwiększająca współczynnik sprawności.

W przypadku gdy nie chcemy aby pompa ciepła znajdowała się na zewnątrz budynku, możemy ją śmiało zlokalizować w środku. Ich cicha praca jak i niewielki gabaryty pozwalają nam na umieszczeniu jej na dowolnej kondygnacji. Musimy jedynie zapewnić jej dostęp do powietrza zewnętrznego i jego odprowadzenie – w tym celu montuje się kanały powietrzne.

 

Kaskada pomp ciepła powietrze-woda w siedzibie producenta pomp ciepła Alpha Inno Tec
Ustawienie zewnętrzne serii Standard 65°C typu LW 150-320 H-A firmy Alpha-InnoTec
Ustawienie zewnętrzne serii Standard 55°C typu LW 310 A firmy Alpha-InnoTec
Ustawienie zewnętrzne serii Standard 55°C typu LW 70-80 A firmy Alpha-InnoTec
Ustawienie wewnętrzne serii H typu LW 150-320 H-I firmy Alpha-InnoTec
Ustawienie wewnętrzne serii Compact typu LWC 60-120 firmy Alpha-InnoTec